Deník farářky. Synagoga je připomínkou významné komunity

Cesty víry: Blogující farářka — Česká televize

Deník farářky

Vždycky jsem to hrdě hlásala, a když se mě někdo zeptal, co vlastně dělám, tak to řeknu. Z vašeho blogu, Instagramu a způsobu života se však zdá, že vy lidem říkáte, že mají žít hezky, cestovat, dobře jíst, být spokojení. Setkání, které určitým způsobem pokračuje do dneška. Jako společnost nevzděláváme děti v křesťanství a náboženství obecně. Program i rady a tipy třeba na Festival Karlovy Vary nebo Colours a další.

Next

Blog & Podcast — Petr Ludwig

Deník farářky

Mám tendenci nakládat na sebe hodně a dotýkám se limitů. Detailní informace o vlastnostech, designu, komfortu i bezpečnosti. Tím, že zachraňují lidi v mezní životní situaci, si často uvědomují, že nejsou všemocní. Zažívám hezké kolegiální vztahy, podporu i kritiku, ale to je přeci potřeba, pokud se chci vyvíjet. Pěkný vztah mám k Bibli 21 překlad 21. Nejdřív musíte kyslíkovou masku nasadit sobě a pak pomáhat ostatním. Je úsměvné, když přijdu na svatbu nebo na pohřeb, tak přítomní nemohou uvěřit, že ta holka je farářka.

Next

Lada Kocourková, farářka

Deník farářky

Působí jako farářka Církve československé husitské v Praze-Strašnicích a v kostele svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí. Ovšem překvapení bývá o to větší, když ji sledujete na sociálních sítích a poznáte její životní příběh. A hlavně… Také bych chtěl podle nejlepšího vědomí a svědomí na všechny otázky co možná nejlépe odpovědět. Rozdávat jde jen z nadbytku a ten musím vystavět tím, že se naučím odpočívat, načerpat fyzickou i duchovní sílu. Bojím se, že bych mohla ztratit kontakt sama se sebou. Jak vám bylo, když jste tu směnu podepisovala? Druhým hostem byl Mikuláš Minář, zakladatel hnutí Milion chvilek pro demokracii a pořadatel největších polistopadových demonstrací v Česku.

Next

Farářka: Ombudsmanku dělám už přes třicet let

Deník farářky

Vstávej, ať tu karanténu nezaspíš! Navrhovali zdobrovolnění celibátu a navrhovali, aby bohoslužba mohla být v jazyce, kterému lidé rozumí, tedy česky. Přestože jsem zažila krásné dlouhodobé vztahy, které mě někam posunuly, nikdy jsem necítila: Tohle je člověk, se kterým chci zůstat do smrti. Moji rodiče celý život pracují na záchrance — slouží. Podrobné zpravodajství o tom, co se událo v posledních hodinách. Byla rovněž farářkou náboženské obce Praha-Libeň a obce v pražských Kobylisích.

Next

Našli policisté vražedný nástroj z Chudobína? Farářka se oběti snažila pomoct

Deník farářky

Rozhodně není v silách malé náboženské obce financovat záchranu synagogy. Určitě se nepostím, abych viděla zlaté prasátko. Ale nabízím úhel pohledu, zvu k dialogu a k tomu, aby lidé prožívali vlastní duchovní život. Novinky, mimořádné události, aktuální témata. O zpříjemnění programu se postarali malí hudebníci pod vedením farářky evangelického sboru.

Next

Moje podpatky a nalakované nehty lidi překvapí, říká „roztančená“ farářka

Deník farářky

A tak jsem si loni na Vánoce řekla - dost! To je asi jen taková upoutávka pro malé děti. Začala jsem pracovat v náboženské obci bez jakýchkoli ambicí stát se knězem. Zapálím si svíčku přečtu si vánoční evangelium podle Lukáše. Ta perspektivní holka zešílela, zula lodičky a nazula kristusky, že? Blog jsem začala psát před necelými dvěma roky, do šuplíku. Celé to bylo jako poděkování za život, který v okamžiku smrti vrcholil. A proč si největší blbci často neumí udělat srandu sami ze sebe? I když někdy je těžké žít sama. Nejdeme za masku, nesnažíme se leckdy ani pochopit, co nám ten druhý říká.

Next