Gabriela franková. Gabriela Kratochvílová

Gabriela Franková

Gabriela franková

Age : 19 years Sign: Capricorn Hobbies : dancing , sport , playing the piano , traveling, cooking The most popular place in the Czech Republic : Adršpach Motto : What I do not like yourself , do not do to another. Nejlepší výhled na ně tak měl kapitán, který jim pomáhal do lodi. Voting readers daily Flash and web portal Blesk. Po získání titulu studium přerušila. Je spoluzakladatelkou soutěže krásy Miss středních škol Olomouckého kraje. He lives and works in Manchester. Czech Miss 2014 became Gabriela Frank 19 years Brno, a student at the University of Economics in Prague.

Next

Gabriela Kratochvílová

Gabriela franková

She began to pursue modeling in first grade in elementary school and from the age of fourteen she began to actively pursue modeling. Začínala na veletrzích módy a , přes přehlídky , Petra Kaloudy, Libora Komosného a dalších návrhářů v České republice až na přehlídková mola v , nebo v. During high school She participated in a number of interesting projects , such as the Prague Student Summit or Eu -week -end. . Od roku 2015 je studentkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Next

Czech Republic

Gabriela franková

Ve čtrnácti letech skončila se sportem, jelikož onemocněla streptokokem. She began to fashion fairs Styl a Kabo , through shows Osmany Laffita , Petra Kalouda , Libor Komosného and other designers in the Czech Republic to the catwalks in Milan , Istanbul or Paris It is a co-founder of the beauty contest Miss secondary schools Olomouc region. Mezi svými kamarádkami na jachtě Česká Miss 2014 odhodila vrchní díl plavek a vyšpulila do objektivu své pevné pozadí. Title Czech Miss World 2014 jury awarded Teresa Skoumalová 23 years from Ostrava, who is studying at the Czech Agricultural University in Prague. Since childhood, she can danced , played the piano and theater devoted to tennis and modeling. These projects have enriched her in many ways and now alone participate in the organization of non-profit educational activities. Při účasti v České Miss absolvovala hodinu , kterou se mluví na.

Next

Czech Republic

Gabriela franková

Currently she's studying at the Faculty of Economics of the University of Economics in Prague. Na dovolené v Chorvatsku na to šla Gabriela Franková 24 ale z opačného konce. Na gymnáziu se učila 3 roky a na vysoké škole se učila i krátce a. However, most of the time staying in Olomouc , where she was working and live with her boyfriend. Má základy a , které se naučila při cestách za modelingem.

Next

Gabriela Franková fotky

Gabriela franková

Bohužel pro pány stojí k objektivu zády. Last Saturday 29 March Karlin Musical Theatre held the 10th year of the only national beauty contest Miss Czech. Její rodiče jsou ekonomové a bratr pracuje jako manažer. Luxus Meghan a Harryho jen tak něco nepřekoná! Opravuje luxusní bouráky Miss Gabriela Franková: Sexy krotitelka dravé zvěře! In the summer, like cycling, swimming and diving out in the winter to ski or snowboarding. Od roku 2013 studuje na obor Ekonomie. Na základní škole hrála tenis a divadlo, učila se hrát na klavír, chodila na gymnastiku, tancovala latinsko-americké tance.

Next

Gabriela Franková

Gabriela franková

Během studia se účastnila mnoha projektů, např. In 2013, she founded her own modeling agency and hostesingovou Frankly models She like it when people are honest with her , she hate falsehood. . . .

Next