Počasí chorvatsko omiš. Počasí Omiš

Počasí na 14 dní Omiš

Počasí chorvatsko omiš

Stará i nová část jsou od sebe zcela odděleny. V létě se Jaderské moře zejména v oblastech Istrie, kde dosahuje hloubka pouhých 40 metrů, ohřívá až na příjemných 23 °C až 26 °C. Zbytky římské osady Oneum leží ve vesnici Barák nad městem Omiš. Počet ostrovů, ostrůvků, hřebenů a útesů: 1185; největší ostrovy Krk a Cres; osídlených ostrovů je 50. Informace o aktuální teplotě moře najdete na stránce.

Next

Omiš

Počasí chorvatsko omiš

Ve starém městském jádru se zachovala část středověké městské zdi s městskou bránou. Čím si tuto pověst zasloužila? In doing so, you agree to our. V době Juga je obsah soli a jódu ve vzduchu mnohonásobně vyšší. V noci jsou odhady srážek ze satelitů méně přesné než během dne. Chorvatsko se nachází ve třech klimatických pásmech. Tmavě modré pruhy ukazují hodinové úhrny a světle modré zrážky.

Next

Počasí na 14 dní Omiš

Počasí chorvatsko omiš

Nejvíce srážek spadne v pohořích Gorski Kotar a Velebit. Podnebí Chorvatska Podnebí v Chorvatsku je mírné, s krátkými a mírnými zimami a dlouhými a teplými léty. Středozemní klima je v oblasti jadranského pobřeží, kde se teploty v lednu pohybují mezi 5-9°C a v červenci mezi 23°C a 26°C. Ve středověku byl Omiš opevněným městem pod chorvatskou nadvládou a neblaze proslulou pirátskou pevností. V zimním období se teploty na pobřeží pohybují kolem 7 °C. Největší ostrovy jsou Cres a Krk.

Next

Omiš

Počasí chorvatsko omiš

Sluneční svit Na severu Chorvatska dosahuje délka slunečního svitu průměrně 7,8 - 12 hod. Nejteplejším měsícem v Chorvatsku je tedy červenec naopak nejchladnější je leden, kdy průměrné teploty na pobřeží neklesají pod 5 °C. Minimum vodních srážek spadne v letních měsících. Písečné pláže se táhnou též od osady Stanici k jihovýchodu. Území bylo osídleno již od pradávna. K hlavním ekonomickým aktivitám patří zemědělství, rybolov, textilní průmysl, potravinářský průmysl a cestovní ruch. Teplota Průměrná teplota vzduchu v Chorvatsku je v červnu 27 °C, červenci 31 °C, srpnu 30 °C a v září 26 °C.

Next

Kontakt, prodejci

Počasí chorvatsko omiš

Nejméně vodních srážek mají ostrovy, 500 až 1 000 mm ročně. Průměrná teplota vody v Chorvatsku je v červnu 21 °C, červenci 25 °C, srpnu 25 °C a v září 21 °C. Srážky jsou odhadované na základě radaru a satelitů. Oranžové křížky označují místa, kde byl zaznamenán blesk za Evropa. Váš souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat. Čas od východu do západu slunce je označen světle žlutou barvou. Skvělá poloha města Omiš mezi strmými skalami, krásným ubytováním, řekou Cetinou a mořem je stejně atraktivní jako turistická nabídka zdejšího kraje: ekoturismus ve vesnických domácnostech, sporty jako je rafting na peřejích Cetiny, volné lezení po okolních skalách, windsurfing, plavecký maratón, plážový volejbal, cykloturistika a jiné aktivity v městě Omiš.

Next

Omiš

Počasí chorvatsko omiš

Vysoké oblaka a oblaka s vertikálním rozvojem jsou zobrazeny na bílo, nízké oblaka a mlha na šedo. Nedaleké osady podél jihovýchodního pobřeží. Nízké mraky a mlha jsou obtížně rozeznatelné od pozemních teplot a mohou být proto nepřesné. Nejvíce srážek zde spadne koncem podzimu. Omiš má velmi bouřlivou a zajímavou minulost s počátky v dobách antiky, ve středověku nedobytné sídlo omišských pirátů a dnes turistiské středisko uprostřed nádherné riviéry. Meteosat satelitní snímky pro Evropu jsou aktualizovány v reálném čase každých 5 minut.

Next